Firma sprzątająca – zasady pracy

Firmy sprzątające, aby sprawnie pracować, muszą trzymać się ściśle określonych zasad. Oczywiście im firma większa i zatrudnia większy zespół pracowników tym potrzeba lepszej organizacji pracy i lepszej organizacji od strony logistycznej.

Charakter pracy takiej firmy jest też oczywiście zróżnicowany w odniesieniu do różnych typów budynków i obiektów, na terenie których firma sprzątająca pracuje. Jeżeli firma sprzątająca jest zatrudniona do sprzątania obiektów sportowych, budynków firm, biur czy instytucji publicznych, np.

wydziałów uczelnianych, to zazwyczaj jej praca jest rozłożona zmianowo. Obiekty takie bowiem trzeba utrzymywać w czystości przez cały czas, dlatego tez najczęściej najwięcej pracowników pracuje na zmianie nocnej.

Mniejszy zespół zatrudnia się natomiast do bieżącego sprzątania, w trakcie trwania dnia roboczego. Jeżeli natomiast firma sprzątająca, zazwyczaj jedna lub dwie osoby z niej, jest zatrudniana do sprzątania prywatnych obiektów, np.

domów, to w takim przypadku tryb jej pracy jest najczęściej dostosowywany do indywidualnych wymagań klienta. Co do samych obowiązków firmy sprzątającej to wiedzieć należy, że dokładne zasady jej pracy powinny być ustalone przy konstruowaniu konkretnych umów.

Podstawą jest oczywiście utrzymanie w czystości danego obiektu, wnętrza lub pomieszczenia, jednak zakres ten można dowolnie zmieniać. Często np.

jest tak, że w okresie zimowym do zadań firmy sprzątającej zalicza się także np. odśnieżenie wjazdu czy chodników na terenie obiektu.

Close