Monitorowanie pojazdów

Monitorowanie pojazdów może być wykorzystywane zarówno przez osoby prywatne jak i przez firmy posiadające floty. Taki rodzaj zabezpieczeń może pełnić różne funkcje i działać na wiele sposobów. Do monitorowania pojazdów zalicza się bowiem zarówno system GPS jak i zabezpieczenia antywłamaniowe. Jest to zatem bardzo zróżnicowany system ochronny. Do monitorowania pojazdów zalicza się m.in.

kontrola zużycia paliwa. System na bieżąco informuje kierowcę o aktualnym zużyciu paliwa, informuje go o jego nadmiernym zużywaniu oraz o przekroczeniu określonego poziomu zużycia. System kontroli zużycia paliwa rozlicza także zużycie paliwa na kilometry oraz jest zintegrowany z niektórymi stacjami paliw, dzięki czemu kierowca będący w trasie wie, kiedy i gdzie najwcześniej będzie mógł zatankować swój pojazd. Monitorowanie pojazdów to także wcześniej wspomniany system GPS. Niektóre z takich monitoringów dają możliwość lokalizowania pojazdu nawet co dwie sekundy. Umożliwiają szybkie lokalizowanie pojazdów będących w ruchu oraz wyznaczanie trasy ich przemieszczania się.

W aucie można oczywiście zamontować też mniej popularne systemy monitorowania takie jak np. system analizy jazdy. Dzięki niemu kierowca może przeanalizować swoją jazde np. pod kontem przyspieszenia i zużycia paliwa, taki monitoring jest przydatny także w celu zwiększenia bezpieczeństwa jazdy. Systemy monitorowania jazdy są bardzo często spotykane we flotach. Firmy chętnie z nich korzystają, gdyż taki monitoring pozwala obniżyć koszty eksploatacji floty.

Close