Nowoczesne alarmy w obiektach budowlanych

Nowoczesna alarmy, które z powodzeniem są stosowane w obiektach budowlanych zyskały już swoją nazwę – SSWIN, czyli Systemy Sygnalizowania Włamania i Napadu. Zabezpieczenia tego typu to przede wszystkim alarmy sygnalizujące o włamaniu lub też próbie włamania do budynku. Nowoczesne alarmy są stosowane przede wszystkim w budynkach firmowych czy urzędowych, jednak sprawdzą się także w przypadku prywatnych domów jednorodzinnych.

Nowoczesne alarmy ostrzegają jednak nie tylko przed włamaniami. Mogą one sygnalizować także szereg innych zagrożeń takich jak np. podwyższony poziom gazów w powietrzu, zadymienie czy zaczadzenie pomieszczenia.

System SSWIN charakteryzują się też nowoczesnymi metodami sterowania. Zabezpieczeniami tymi kierować można m.in.

za pomocą komputera i internetu czy nawet przy wykorzystaniu tylko i wyłącznie telefonu komórkowego. Poprzez wysłanie wiadomości tekstowej można sterować dowolnym urządzeniem elektrycznym. W razie pojawienia się zagrożenia na telefon komórkowy zostanie natychmiast wysłana wiadomość z ostrzeżeniem i powiadomione zostaną o tym odpowiednie służby.

Zdecydowana większość nowoczesnych alarmów działa bezprzewodowo, co znajduje oczywiście swoich zwolenników jak i przeciwników. Ci drudzy wychodzą z założenia, że bezprzewodowe alarmy mają gorszą jakość działania i mogą sygnalizować zagrożenie z dużym opóźnieniem. Nowoczesnym alarmom bezprzewodowym zarzuca się też niedokładność oraz niepewność do do przechowywania zgromadzonych danych.

Close